צריבת דיסקים היא אחת מהשיטות המקובלות והזולות ביותר לשכפול דיסקים. בדרך כלל, כאשר רוצים לשכפל דיסק מסוים, ניתן לעשות זאת באמצעות הטבעה או באמצעות צריבה. ניתן כיום לצרוב דיסקים באיכות גבוהה מאוד אך צריך ידע מקצועי ומכשור מתאים לשם כך. חשוב להדגיש כי ניתן להגיע לאיכויות גבוהות מאוד באמצעות צריבה. צריבת דיסקים מאפשרת לכם להעביר בצורה מושלמת את המידע שקיים על פני הדיסק המקורי לדיסק הצרוב, וזאת מבלי לפגוע באיכות המידע הזה. התהליך של צריבת דיסקים הוא מורכב וכדאי לבצע במקומות מקצועיים בלבד .

צריבת דיסקים

צריבת דיסקים

מדיות לצריבת דיסקים

כאשר מדברים על צריבת דיסקים, אנחנו מדברים על צריבה של כל סוגי המידע – תמונות, קבצים מסוגים שונים, קבצי שמע, קבצי ווידאו ועוד. יש לציין כי חשוב להתאים את הדיסק הצרוב לנגן המדיה בו הוא מנוגן אם כי ב – 99% מהמקרים הדיסקים פועלים על כל סוגי הנגנים.
בצריבת דיסקים ניתן לעשות שימוש בסוגים שונים של מדיות לצריבה, בין היתר – CD-R (דיסקים חד פעמיים, DVD-R ו – DVD+R המספקים פתרונות יעילים עבור וידאו ונתונים בנפח גבוה.

שיטות לצריבת דיסקים

ישנן מספר שיטות לצריבת דיסקים, בין היתר – שיטת SAO (Session At Once) בה המידע נכתב ללא הפסקה עד לסיום הצריבה, שיטת Disc At Once בה כל המידע נצרב בבת אחת, לפי הסדר שבחרתם, שיטת TAO (Track At Once) בה המידע נצרב כך שניתן להוסיף מסילות נוספות ועוד.

לפני הצריבה חשוב כמובן לוודא אילו סוגים של קבצים אתם רוצים לצרוב ולהתאים אותם לסוג הדיסק עליו אתם צורבים. מומלץ להיעזר באנשי מקצוע בתחום על מנת שהצריבה תהיה איכותית ככל האפשר וללא תקלות.