צריבת דיסק היא אחת השיטות היעילות ביותר לשכפול או העתקה של מדיה או קבצים מדיסק אחד לדיסק אחר. כאן מדובר על תהליך מהיר ובעל עלות נמוכה המאפשר לאנשים ליהנות מכל האינפורמציה המצויה על דיסק המאסטר. מאמר זה יגולל בפניכם אודות צריבת דיסק/ צריבת DVD

צריבת דיסק

צריבת דיסק

שיטות שונות של צריבת דיסקים

ישנם שתי שיטות יעילות ומהירות לצריבה איכותית של דיסקים. בחירת השיטה הנכונה צריכה להיעשות לאחר הגדרת המטרה והכמות של הצריבה המתאימה לצרכים שלכם.

  • צריבה דיגיטאלית – שיטה זו מתאימה לאנשים אשר מעוניינים לצרוב כמות מוגבלת של דיסקים. היתרונות שלה באים לידי ביטוי במחיר האטרקטיבי של שיטה זו. החסרונות שלה הם זמן הצריבה ארוך יותר משיטת צריבה על ידי הטבעה .
  • ייצור DVD על ידי הטבעה- היתרון של שיטה זו בא לידי ביטוי בתוצאה איכותית המבטיחה לכם צריבה איכותית של דיסקים אשר יהיו זהים במאת האחוזים לדיסק המאסטר. יש לקחת בחשבון העלות של שיטת צריבה זו אינה זולה וככל שכמות ההזמנה תהיה גדולה יותר, כך גם המחיר יהיה נמוך יותר. הציוד בו משתמשים לשם צריבת דיסק בשיטה זה יקר ולכן גם העלות אינה זולה.
  • SAO– שיטה בה כל המידע נצרב בדיסק החדש בבת אחת ללא שום הפסקה בהתאם לסדר קבצים אותו הלקוח הגדיר מראש. שיטה זו היא אחת מהשיטות הפופולאריות ביותר בשנים האחרונות.

צריבת DVD- אילו מדיות ניתן לצרוב?

ניתן לצרוב את כל סוגי הפורמטים השונים על גבי דיסק, אך יש לוודא כי אכן הדיסק עצמו מתאים לנגן של הלקוח.

ההמלצה היא לעשות רשימה מסודרת של סוגי הקבצים אותם מעוניינים לצרוב ולאחר מכן להתייעץ עם אנשי מקצוע באשר לשיטה הטובה לצריבתם והמדיה המתאימה ביותר. סוגי המדיות בהם משתמשים לצריבה הם: DVD-R ,DVD+R 8.5 DL ,DVD5,DVD9,DVD10. צריבת דיסק על ידי אנשי מקצוע תבטיח לכם תוצאה איכותית אשר תחזיק מעמד לאורך זמן.