בעשור האחרון, צריבת תקליטורים הפכה אחת השיטות היעילות והפופולאריות ביותר לצריבה של מידע מדיסק אחד לדיסק שני. פעולה זו נעשית הן על ידי חברות מקצועיות בתחום זה והן אף בצורה עצמית. הבחירה באם לבחור בחברה אשר תבצע פעולה של צריבת תקליטורים או לעשות זאת בעצמכם צריכה להיות מורכבת משיקול אחד מרכזי: איכות לטווח ארוך.

צריבת תקליטורים- כרטיס ביקור

תקליטור הוא אותו דיסק עגול העשוי מפלסטיק עליו נצרבים וזאת באמצעות צורב משוכלל וקרן לייזר נתונים בפורמטים שונים, כמו למשל סרטים, קבצי מוזיקה, קבצי מחשב ועוד. התקליטור הומצא על מנת לתת לאנשים מענה זול וקומפקטי לשמיעת מוזיקה באיכות גבוהה וזאת לעומת המכשירים המסורבלים והגדולים אשר שימשו אותם עד המצאתו של התקליטור (פטפונים, קלטות ותקליטים). צריבת תקליטורים משמע כתיבת נתונים על התקליטורים באמצעות קרן לייזר ומכשיר הנקרא 'צורב תקליטורים'.

צריבה תקליטורים בשיטה הביתית

כיום, אנשים רבים מגיעים להחלטה כי הם אינם מעוניינים להוציא כסף על צריבה של תקליטורים על ידי אנשי מקצוע ולכן הם מחליטים לבצע זאת בעצמם על ידי התקנה של תוכנת צריבה במחשב שלהם. הבעיה מתחילה בכך שרוב האנשים אינם יודעים מה הן המדיות המתאימות לביצוע צריבה זו, הם אינם יודעים מהי השיטה העדיפה לצריבה וכיצד להתאים את הצריבה לפורמטים שונים. הם אינם יודעים מהו ההבדל בין צריבת תקליטור CD לבין צריבה של DVD, הם אינם יודעים מה ההבדל בין צריבה של משחקים, לבין צריבה של קבצי מוזיקה או מידע, דבר אשר מוביל אותם פעמים לצריבה לא נכונה. פעמים רבות הם מוצאים עצמם לוחצים על  כפתורים שונים בתוכנת הצריבה הביתית עד אשר הם מקבלים אישור כי פעולת הצריבה החלה והסתיימה. התוצאה של צריבה ביתית היא לעיתים צריבה באיכות נמוכה ופעמים רבות אנשים אינם יכולים לפתוח את הקובץ אותם הם צרבו וזאת משום שהצריבה נעשתה על מדיה לא נכונה. הפתרון האידיאלי לצריבת תקליטורים איכותית היא פנייה אל חברות אשר מבצעות צריבה של תקליטורים בצורה מקצועית ומספקים ללקוח את התוצאה הטובה ביותר אשר תשמש אותו לאורך זמן.