דפוס טמפון, המכונה גם טמפוגרפיה, הינו תהליך הדפסה שמעביר דימוי דו – ממדי על מוצר תלת ממדי. דבר זה מתקבל בתהליך שכולל העברת הדימוי מהגלופה אל משטח הדפסה הגמיש וממנו אל גב המוצר. הליך זה מספק פתרון להדפסה על כל מוצר ואלמנט שיש לו משטח מעוגל או קעור. גוון ההדפסה בשיטה זו יכול להתאים לאלמנטים שעשויים מחומרי גלם כגון פלסטיק, זכוכית, עץ, גומי, סיליקון, בד ולכל סוגי המתכות, כך שלמעשה שיטה זו מתאימה להדפס על כל חומר ובכל צורה. הדפסת משי היא שיטת הדפסה שנעשית ע"י רשת להעברת דיו על גבי מוצר. שתי השיטות הינן שיטות הדפסה בעלות איכות גבוה, בעוד שדפוס טמפון נחשבת לשיטת הדפסה מהירה ובעלת כושר הספק של אלף הדפסות בשעה, זו גם אחת הסיבות שעושים בה שימוש לסימון מוצרים, לרבות הדפסה על מוצרי קד"מ ופרסום למיניהם כגון – עטים, כלים, כדורים, דיסק און קי, מחברות, קופסאות וכו'.

הדפסת משי ודפוס טמפון על מוצרי קד"מ ופרסום

הדפסת משי ודפוס טמפון על מוצרי קד"מ ופרסום

מיתוג על גבי מוצרים, מתי נשתמש בהם?

אחד הכלים הטובים בימינו לפרסום העסק והמוצר הוא ללא עוררין מיתוג על גב המוצר. בכל שלב בו נחקור את המוצרים המונחים על המדפים במרכול, נגלה שעל כל אחד מודפס הדפס כלשהו, בין אם זה מלל, לוגו או כל סימן שיווקי, שמטרתו לגרום לנו לבחור במוצר ובמקביל לחדור לתודעה שלנו. הדפסה על מוצרים תיעשה גם למטרות שיווקיות אחרות ולא רק עבור מוצרים שמיועדים למכירה ברשתות השונות. מיתוג על מוצרים יתבצע גם עבור שימוש במסגרת אירוע חברה, כנס או תערוכה, כחלוקת שי מטעם החברה למשתתפים וללקוחות פוטנציאלים. אופציה נוספת, היא לנצל מוצרי פרסום שונים לצרכי הדפסה ומיתוג, כשהמטרה היא להעניק אותם במועדי חג, ימי גיבוש לעובדים, ספקים ולקוחות קיימים וכך לזכות באהדתם ולשמר את נאמנותם לחברה.

הדפסה על עטים

הדפסה על עטים

מה זה דפוס טמפון?

דפוס טמפון זהה לצורת הדפס של הטבעה באמצעות חותמת. שיטה זו עושה שימוש בכרית עשויה סיליקון שסופגת את הצבע והלוגו מהגלופה שהוכנה מראש ומטביעה את הלוגו על גב המוצר שאותו מעוניינים להדפיס. מכונת ההדפסה תטביע את כרית הסיליקון על הגלופה במטרה שהיא תספוג את הגוון ותעתיק את התצורה בדיוק לחומר המודפס ובהתאם לזאת יתאפשר גם לרדת לרזולוציה גבוהה ולהדפיס פרטים זעירים. היתרון העיקרי בהדפסה זו הוא שהדיו עמיד ומחזיק לשנים רבות, יתרון נוסף הוא שהדפסה זו מצליחה להיקשר לחומר במהירות, כמות הצבע מדודה ולכן הצבע ממהר להתייבש ונשאר יציב מבלי להימרח או להתקלף. עוד יתרון לא מבוטל הוא העמידות הגבוהה אל מול חומרי ניקוי, שטיפות רבות וחשיפה לכימיקלים שונים, זאת בניגוד לשיטות הדפס אחרות ולמדבקות.

דוגמאות למוצרים עם דפוס טמפון

רשימת היישומים והמוצרים על גביהם ניתן להדפיס בדפוס טמפון הינה גדולה במיוחד. ייתכן שביום יום ניחשף למנעד עצום של מוצרים שהודפסו על ידי שיטת הדפסה זו מבלי שנדע ונבחין בכך. בין המוצרים המודפסים בטמפון ניתן למצוא –

  • הדפס לוגו על גבי דיסק און קי.
  • אריזות לתעשיית הקוסמטיקה.
  • אלמנטים עיצוביים על משחקים וצעצועים.
  • חלפים לרכב.
  • בקבוקים וכוסות.
  • אריזות מתכת ופלסטיק
  • מחזיקי מפתחות.
  • עטים.
  • מברשות שיניים.

ולמעשה על כל מוצר שעולה על דעתכם.

הדפסה על מחזיקי מפתחות

הדפסה על מחזיקי מפתחות

העוצמה שבמיתוג

עולם קידום המכירות והפרסום הוא עולם עשיר ורחב שמתחדש חדשות לבקרים. היום, כל עסק, ארגון או חברה, מכירים בנחיצות ובעוצמה הקיימת במיתוג העסק. מיתוג והדפסה על מוצרים יצרו הזדהות מידית בקרב הלקוחות של העסק, עם המוצר שאותו רכשו, כשהוא ממשיך להדהד בתודעה שלהם לאורך זמן. חברות ובתי עסק רבים בוחרים למתג את המוצרים או השירותים שלהם על ידי הדפסה של הלוגו או הסלוגן שלהם, על גבי מוצרי פרסום שונים כגון – כוסות, עטים, מוצרי טקסטיל, מטענים לפלאפון, פד לעכבר וכולי.

במידה והם יחולקו בלי כל סממן שיווקי ופרסומי שמודפס עליהם, אזי הם לא יענו להגדרת המיתוג וילכו לאיבוד בין יתר אלפי המוצרים. מיתוג מוצר יאפשר התאמה אידיאלית של סוג ההדפסה למוצר עצמו, מה שיהפוך את הלוגו של בית העסק לחלק בלתי נפרד מהמוצר, בין אם זה מטען אלחוטי, דיסק און קי, חולצה או מצית שיהפכו למוצר בעל זיקה ישירה לחברה, וזאת בעיקר בזכות הכוח הקיים במיתוג.