הדפסת דיסקים הוא חלק אינטגרלי מתהליך של שכפול הדיסקים, ב- סי די פלוס מדפיסים על דיסקים בכמה שיטות שהוכיחו את יעילותם במרוצת השנים. ישנן מספר סיבות בגינן יש צורך בהדפסת דיסקים. יש כמובן הדפסה של דיסקים מקוריים עליהם ניתן לשים לוגו, תמונות, גרפיקה ועוד (על פי דרישת הלקוח). גם לאחר שמשכפלים דיסק מסוים, צריך כמובן להדפיס אותו. ישנן מספר שיטות להדפסת דיסקים כאשר יש חשיבות כמובן גם לעיצוב, לתוויות ולאריזת הדיסקים. כאשר מדפיסים דיסקים אפשר לבחור את הצבע, את גודל הפונטים, את העיצוב ואלמנטים נוספים בהתאם לטעמו של כל לקוח. בדרך כלל, הגוון הטבעי של הדיסקים הוא כסף, אך ניתן לשנות את הגוון ואת הצבע במספר שיטות. שלושת הטכניקות העיקריות להדפסת דיסקים הן הדפסה דיגיטלית, הדפסת משי והדפסת אופסט. לא ממש משנה מה תהייה השיטה בה יבחר הלקוח להדפיס על הדיסק תמיד נדאג שהתוצאה תהייה מושלמת ואיכותית.

הדפסת דיסקים

הדפסת דיסקים

הדפסת דיסקים דיגיטלית

שיטה זו דומה להדפסה הרגילה שאנו מכירים. באמצעות קובץ שנשלח מהמחשב להדפסה במכונה, ניתן להדפיס באופן דיגיטלי דיסקים רבים באיכות גבוהה מאוד.שיטה זו, נחשבת לאיכותית במיוחד. יתרון חשוב של הדפסת דיסקים באופן דיגיטאלי הוא שיכולת ההדפסה של מידע מסוים, יכול להשתנות מדיסק לדיסק. כלומר – ניתן להדפיס גרפיקה בסיסית עם מידע המשתנה מדיסק לדיסק. סוג זה של הדפסת דיסקים מתאים להדפסת כמויות קטנות עד בינוניות.

הדפסת משי

הדפסת דיסקים ב – סי די פלוס נעשית גם בדפוס משי, שמחזיקה  בלא מעט יתרונות. הדפסת משי היא שיטה של הדפסת דיסקים הנעשית באמצעות רשת חוטים צפופה, כאשר מהקובץ מפיקים פילמים ואת הפילמים מקרינים על גבי רשתות. העברת הצבע מרשת החוטים לדיסק נעשית באמצעות שימוש בצבע שנמצא על הצד העליון של הרשת. שיטה זו מאפשרת הדפסה בפרוצס ויצירת גווני צבעים שונים (שלא תמיד קיימים בהדפסה הדיגיטלית) כמו כסף, זהב, כתום וצבעי פנטון. שיטה זו היא משתלמת במיוחד בכמויות גדולות, בשל עבודות ההכנה (ה-setup ) של הרשתות והמכונה.

הדפסת אופסט

עיקרון דפוס האופסט הינו מבוסס על הכנת גלופה והעברה שלה לגיליונות הנייר בשיטה מכנית – הגלופה תידבק לנייר ותעביר אליו תערובות שונות של 4 צבעי יסוד שבכמה שילובים יוכלו ליצור כל גוון שקיים בסקאלה של הצבעים. היתרון בשיטה זו, היא העלות הנמוכה יחסית בכל הנוגע להדפסה של כמויות גדולות של מוצרי דפוס וגם רמת הדיוק הגבוהה שהיא מספקת – מוצר הדפוס יצא בצורה מדויקת לעיצוב המתוכנן בהיעדר כל שינוי בהדפסה או בצבעים.

עיצוב הדיסק

הדפסת דיסקים בחברת סי די פלוס תקנה ללקוח גמישות רבה בכל הנוגע לעיצוב הדיסק והתווית, על אף שהדיסק המשוכפל טמון לו באריזה – עדיין קיימת חשיבות רבה לאופי ולסגנון המעוצב שלו. בדרך כלל עיצוב התווית תהיה בהתאמה לאריזה, כמו כן, רבים מהלקוחות יבחרו להעניק לדיסק המודפס מראה שיש לו קשר לתוכן שנמצא בתוכו.

יש כמה עקרונות שיכולים להקל על כל המלאכה הזו של בניית התווית ולשדרג את התוצאה הסופית. עוד כדאי לזכור שהעיצוב הראשוני יראה בראש ובראשונה כמודל ראשוני על המחשב או כשהוא מודפס – בשני המצבים הללו התמהיל של הגוונים והצורה שהם יספקו, תהיה שונה מהשיטה של הדפסת דיסקים בה עושים שימוש ב – סי די פלוס.

הגוון של הדיסק הטבעי בהיעדר הדפסה הוא כאמור כסוף עם ברק, ניתן לנטרל את הברק באמצעות הדפסה של משטח לבן כבסיס, אולם אפשר לנצל את הברק למראה יצירתי על ידי גוונים יותר בהירים או על ידי צריבה של צורה, באמצעותם יצליח הברק הטבעי למשוך תשומת לב ולספק מראה ייחודי. הגודל פונט המינימאלי בו שאפשר להשתמש בהדפסת דיסקים הוא חמש, בצריבת מלל, הגודל המינימאלי הוא שש.

לפני שמחליטים על שיטת הדפסת דיסקים מסוימת, מומלץ מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע איכותיים המבינים בתחום, שיוכלו לייעץ לכם מהי שיטת ההדפסה המתאימה לכם ביותר. חברת סי די פלוס עוסקת בשיווק מוצרי פרסום וקידום מכירות לעסקים, הדפסת דיסקים, שכפול דיסקים, דיסק און קי ממותג, צפו במוצרים.